niedziela, 9 kwietnia 2017

Wielkanocna bajka

Świetliczaki bajki piszą, a później tworzą do nich ilustracje. Zbliża się się Wielkanoc, więc specjalnie dla Was wielkanocna bajka od nas:)

Zając Kicuś wyprowadził się domu rodzinnego już jakiś czas temu. Pierwszy raz samodzielnie musiał przygotować się do świąt wielkanocnych.

Wysprzątał swoje mieszkanie w pniu starego dębu. Pościerał kurze, wytrzepał dywaniki. Potem wyszedł na dwór, aby nazrywać kwiatów. 

Pogoda była tak piękna, że postanowił pójść na spacer. Natknął się na rodzinę lisów, które zaczęły go ścigać. Kicuś uciekał, ale cały czas czuł na swoim karku gorące, lisie oddechy. W pewnym, momencie pościg ustał. Zajączek obejrzał się za siebie i zauważył, że lisy ze zjeżoną sierścią pobiegły z powrotem. Co mogło je tak przestraszyć? Nie musiał się długo domyślać. Pod wielkim drzewem zauważył złego czarownika Łizarda.

Nie namyślając się wiele, znowu zaczął uciekać. Biegł bez ustanku. Za nim dudniły kroki czarodzieja. Kicuś przypomniał sobie  o tajemnej norce. Na szczęście udało mu się w niej skryć. Tam we mchu znalazł ukryte wielkanocne złote jajo. Chwycił je szybko, wyszedł z norki i rzucił nim w nadchodzącego  Łizarda. Czarodziej wnet zamienił się w czekoladowego zająca.

Wtedy to nadeszła Wielkanoc. Była piękna, kolorowa i  jajeczna:)  Na głowie miała pisankowy kapelusz. Jej suknia była utkana z kwiatów i zielonych gałązek.
-Mianuję cię Wielkanocnym Zającem - rzekła do Kicusia i wręczyła mu kosz pełen czekoladowych jajeczek.

Kicuś bardzo się ucieszył.
 Od tej pory w każde święta ukrywa w ogródkach podarowane mu jajeczka.

Ciekawe, czy zajrzy także do Waszego ogródka:)
R.D.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.